دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شماره ثبت 48063

شرکت تضامنی محی الدین هناره وشرکا

سیاست های ترامپ دلار را ارزان می کند

09/11/1395
به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ،موسسه مالی یو بی اس افزود: وعده ترامپ برای کاهش مالیات ها و افزایش هزینه های پروژه های زیرساختی در نهایت منجر به افزایش کسری بودجه و بدهی های آمریکا خواهد شد و این مساله در نهایت به ضرر ارزش دلار خواهد بود.
وین گوردون مدیر بخش کالا و ارز موسسه مالی یو بی اس تاکید کرد: ترامپ قول داده است تا زیرساخت های اقتصادی آمریکا را بازسازی کند و این در شرایطی است که فدرال رزرو نیز قصد دارد نرخ بهره را 3 بار در سال جاری افزایش دهد.
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اجرای سیاست های ترامپ در نهایت موجب افزایش فشارهای تورمی خواهد شد.
گوردون گفت: دیدگاه ما نسبت به ارزش دلار در سال 2017 منفی خواهد بود. ما بر این باوریم که ارزش دلار به بالاترین حد خود رسیده است و این روند صعودی پایان یافته است.
شاخص ارزش دلار از ابتدای سال 2017 میلادی تاکنون 1.7 درصد کاهش داشته است. دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش بینی کرده است که کسری بودجه این کشور امسال مشابه سال گذشته خواهد بود و به 559 میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم معادل 2.9 درصد تولید ناخالص داخلی خواهد بود.
به نوشته سایت طلا  ، اجرای سیاست های ترامپ از سوی دیگر موجب افزایش بدهی های آمریکا خواهد شد و این مساله نیز به ضرر ارزش دلار خواهد بود.
عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت طلا طی ماه های آینده نرخ بهره واقعی در اقتصاد آمریکا خواهد بود. اگر نرخ تورم با افزایش روبرو شود ولی نرخ بهره متناسب با آن افزایش نیابد، این مساله به معنای کاهش نرخ بهره واقعی خواهد بود و در نهایت به نفع تقاضا و قیمت طلا خواهد شد.
وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و نوظهور نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.